Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw


 

İstanbul Masaj Salonu

İstanbul Masaj Salonu

Masajın insanlığa ve insana kazandırdıkları bugün tartışılmayacak derecede kanıtlanmış ve ispatlanmıştır. İnsanlar için tıbbın tamamlayıcı unsuru olan ve alternatif tıbbın bir parçası olan masajdan gerçek anlamda verim almak adına,  masajın ne için yapıldığı ve nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Masaj dinlenme ve rahatlama için yapılan bir uygulama olsa da gerçekten bir rahatlamanın söz konusu olabilmesi için bedenin hangi noktalarında gerilmenin yaşandığını iyi bilmek gerekir.

Örneğin; omuzlarda tutulma varsa bedendeki rahatsızlığın ana kaynağını omuzlar oluşturur. Sinir sistemi, damarlar, kaslar gibi vücudu ağ gibi ören organların rahat çalışabilmesi bedende ki her noktanın rahat olmasına bağlıdır. Bu nedenle İstanbul masaj salonu gibi masaj yapılırken eğer sorunlar omuzlardaysa masaj ağırlıklı olarak bu bölgede yapılmalı. Aksi takdirde yapılan genel masajlarda kısmi ve geçici rahatlama söz konusu olur.

Çoğu zamanda masaj yapacak kişinin (hastanın) sorunun nerede kaynaklandığını da tam olarak bilemez. Bu gibi durumlarda masör ya da masöz tecrübesiyle hastaya sorular sorarak ilk olarak gerilmenin yaşandığı bölge tespit edilir sonrasında ise dokunuşlarla sertleşmenin ve gerilemenin yaşandığı yer nokta olarak belirlenir. Bedende yaşanan bu sorunun belirlenmesi hastanın tedavi edilme sürecinin yarısıdır. Yani sorunun tespiti de oldukça önemlidir.

Sorun Odaklı Masaj

Tüm bunlar belirlendikten sonra ve vücutta yaşanan gerilmenin, sertleşmenin nedeni tespit edildikten sonra doğru bir masaj tekniğiyle vücuda müdahale etmek gerekir. Burada masaj tekniğiyle masaj türünü bir birinden ayırmak gerekir. Masaj tekniği vücudun ihtiyacı doğrultusunda yapılan ve damar, kas, sinir sistemi gibi bölgelere özel olarak yapılan çeşitli darbe ve uyarma hareketleridir. Masaj türü ise hastanın ve ya müşterinin isteği doğrultusunda uygulanan ve çeşitli yağların, kokuların kullanıldığı kişisel bir tercihtir. İstanbul masaj salonu masaj tekniğini ve türünü profesyonelce uygulayarak sorun odaklı masaj ilkesini benimsiyor.

Masaj türleri genel olarak bilinse de masaj teknikleri pek bilinmiyor. Başlıca masaj teknikleri; öfloraj, petrisaj, friksiyon, tapotman ve vibrasyondur. Bu tekniklerin hepsinin özel kullanım alanları, farklı etki alanları ve çeşitli uyarıcı hareketleri bulunuyor. Böylelikle İstanbul masaj salonu her soruna özel yaklaşım sergileniyor.

9 yanıt yazıldı: “İstanbul Masaj Salonu”

  1. Could you give me information about home massage services please

  2. Selam ben masaj hizmeti almak isterim bu konuda kimler bana yardımcı olur?

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

Linkler