Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Kayıt Yap | Giriş Yaprss  |  tw


 

Masaj Taşları

Posted 10 Mayıs 2015 Tarafından in Avcılar masaj salonu, Blog, istanbul masaj salonu, Kadıköy masaj salonu, Şişli masaj salonu | No comments yet

Masaj Taşlarının Faydaları Nelerdir?

Alternatif bakım olarak görülen ve hem güzellik hem de cilt sağlığı için mükemmel bir yöntem olan sıcak taş masajı, binlerce yıldır Uzak Doğu’da uygulanır. Masaj taşları konusunda çok hassas davranan Uzak Doğu masözleri, bu materyallerin vücuda pek çok faydası olduğunu savunur.

Masaj taşlarının faydalarının bir bir ortaya çıkması ile günümüzde de pek çok masaj salonunda kullanılmaya başlandı. Kaslarda meydana gelen ağrıların ısı ile rahatladığını ve ağrı hissinin azaldığını tespit eden uzmanlar, masaj taşlarının bu şekilde fayda sağlayacağını ortaya koymuşlardır.

Sıcak Taş Masajı

Günümüzde çeşitli hastalıkları tedavisinde doktor önerisi üzerine uygulanan sıcak taş masajı, su içinde ısıtılarak hazır hale getirilir. Yapı itibari ile siyah ve pürüzsüz olan masaj taşları, oldukça sert bir yapıya sahiptir. Masaj için uygun hale getirildikten sonra hastanın sırt, bel, boyun, ayak araları, avuç içi ve karın gibi bölgelerine uygulanır. Sıcak taş masajında lav taşları, ısıyı çabuk kaybetmediği ve ısıyı son derece iyi tuttuğu için sıklıkla tercih edilir.

Kaslar üzerinde canlandırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olan sıcak masaj taşları, vücuda ısının nüfuz etmesini sağlar. Isı sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve hücreler daha fazla oksijen alır. Bu sayede de metabolizma hızlanmış olur.

Volkanik masaj taşları ile sürekli ve düzenli olarak masaj yaptırmanız durumunda vücudunuzda yer alan sarka isimli enerji merkezleri uyarılır ve bedeniniz negatif enerjiden olabildiğince uzaklaşır. Ruhunuzun yenilendiğini hissedeceğiniz masaj taşları sayesinde zihinsel ve fiziksel rahatlamaları aynı anda yaşayabilirsiniz.

Sıcak Taşların Faydaları

Faydaları sayılmakla bitmeyen sıcak taş masajı ayrıca baş ağrısına, strese, uykusuzluğa, regli döneminde meydana gelen şiddetli karın ve bel ağrısına, dolaşım sisteminin hızlanmasına, bağışıklığın güçlenmesine, toksinlerin vücuttan dışarı atılmasına, metabolizmanın hızlanmasına, gerginliğe, omuz ve sırt ağrılarına olumlu etkileri vardır.

Eklem rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklarda da her ne kadar fayda sağlasa da bu tür rahatsızlıklarda masaj yaptırmadan önce mutlaka uzman bir doktor ile görüşülmeli ve izin alınmalıdır. Aksi takdirde yanlış yapılan ya da yapılmaması gereken masaj yüzünden kalıcı sorunlar ile karşılaşılabilir.

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.